Sadi Tarım Kimdir
Uzun yıllardır doğru iletişim, iletişim yönetimi, reklam ve reklam konsepti yaratımı konularında çalışmaları bulunun Sadi Tarım’ın 6. Sokak Reklam Ajansı ile başlayan yolculuğu farklı sektörlerde reklam ve tasarım yönetimi ile sürmektedir.

2005 yılında MHP Ankara İl yönetiminde görev almıştır.

2007 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nin resmi Reklam ajansı olan Siarem Stratejik İletişim ve Araştırma Merkezi ni kuran Sadi Tarım Siyasal kampanyalar dahilinde MHP’nin tüm Pr faaliyetlerini yürütmüştür. (Siyasal Araştırma ve Stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti, PR Halkla ilişkiler, Organizasyon, Siyasal iletişim ve reklam konsepti oluşturma)

Sadi Tarım Ajans faaliyetlerini kurmuş olduğu PR/M Prodüksiyon İletişim ve Araştırma Merkezinde halen yürütmektedir.

Reklam tasarım görsel kimlik yönetimi ve konsept oluşturma faaliyetleri dışında Sadi Tarım Endüstriyel Tasarım da yapmaktadır. Bu konuda iddialı olan Sadi Tarım Mutfak ve ev gereçleri ürünleri üzerinde tasarımlar yapmıştır.

Şu an tasarladığı ve ürettirdiği 10 farklı ürün; Karaca, TAÇ Mutfak, Schafer gibi Türkiye’nin önde gelen züccaciye firmalarının iç ve dış pazarında satılmaktadır.

Pazarlama yönetim sürecinde önemli bir değişken olan tüketici siyasal pazarlama içinde, SEÇMEN olarak değerlendirilmektedir. Ticari alanda tüketicinin sahip olduğu rol, aynı şekilde seçmen için de geçerlidir.

Siyasal pazarlama ve kampanya kurgusu oluşturulurken (Parti – Lider – Aday – Program vb.), seçmen beklentilerinin iyi tahlil edilmesi gerekmektedir. Seçmen eğilimlerini iyi okuyamayan siyasi partiler veya adaylar doğru bir iletişim stratejisi belirleyemez ve seçmenleri ile doğru bir iletişim kuramazlar.

Başarılı bir siyasal kampanya yürütmek ve hedefe varmak, sosyal antropoloji, istatistik, politik psikoloji, kurumsal – kişisel iletişim, kreatif ekip, medya planlama konularında teorik ve pratik anlamda uzman ekiplerin aynı disiplin içinde buluşmaları ile mümkündür.

https://www.saditarim.com/biz